logo 1

 

 

37-700 Przemyśl
ul. Zygmunta Krasińskiego 24
tel. 796 800 580

 

    Przedszkole Niepubliczne 

              Mały Nazaret

15W niedzielę, 13 stycznia, rozpoczęliśmy działalność naszego nowego przedszkola ,,Mały Nazaret". Placówka mieści się w Przemyślu przy ul. Zygmunta Krasińskiego 24. Na początek poprosiliśmy o błogosławieństwo Boże uczestnicząc we Mszy św. w kościele pw. Św. Trójcy, którą odprawił nasz asystent kościelny i jednocześnie nauczyciel religii w nowym przedszkolu - ksiądz dr Marek Machała.

3Po Eucharystii, przed kościołem, zawierzyliśmy rodziny, dzieci i pracowników placówki Maryi Niepokalanej - pod opiekę której naprawdę warto się oddawać.

Przed wejściem do przedszkola był czas na wspólne zdjęcie. Potem po poświęceniu placówki (uczynił to ks. proboszcz Jan Mazurek), dorośli mogli porozmawiać o tym i owym, a dzieci mogły poznać się ze sobą i pobawić się nowymi zabawkami.

29Otwarcie miało charakter kameralny. Oficjalną pompę planujemy na wiosnę. Skromne początki wymagały jednak bardzo ciężkiej pracy i wyjątkowego zaangażowania. Za oddanie, zrozumienie i ogromny wysiłek bardzo, bardzo dziękuję pani Zofii Dorotiak - zastępcy dyrektora nowego przedszkola, Marysi Kosiorowskiej - nauczycielce prowadzącej, pani Joasi Grzelak - nauczycielce wspomagającej, Ali Maliszewskiej - zaprzyjaźnionej logopedce, Dorotce Jabłońskiej - naszej higienistce, pani Janinie Sosie - gospodyni przedszkola, pani Dorotce Motylewicz - naszej przyjaciółce oraz panu Janowi Balowi - ,,złotej rączce"  i Tomaszowi Śmigielskiemu - rehibilitantowi. Gdyby nie Wasza bezinteresowna praca, nie udałoby się już otworzyć placówki.

Dziękuję również bardzo, bardzo serdecznie ks. Markowi Machale, ks. Janowi Mazurkowi, ks. Mariuszowi Michalskiemu, Ani Wańkowicz, Janinie i Januszowi Zauchom, Mariuszowi Zamirskiemu, Konradowi Frydzie i Robertowi Balowi za okazywane bezcenne wsparcie.

Szczególne uznanie należy się paniom ze Zgromadzenia Sług Jezusa przy ul. Z. Krasińskiego 24 i F. Szopena 1, które przez wiele tygodni modliły się w naszej intencji i znosiły niedogodności remontu (hałas, pył, konieczność ciągłego sprzątania i znoszenia naszej obecności). Jesteście Aniołami!

Dziękuję siostrze Katarzynie M. Połunkiszkis z Radia Fara za dziennikarskie nagranie naszego małego święta.

I jeszcze jedna kluczowa dla powodzenia przedsięwzięcia osoba (firma) - Marek Cichoński z przesympatycznymi pracownikami (Zakład Remontowo-Budowlany MEC), który (nie wiadomo dlaczego) spełniał wszystkie nasze remontowe życzenia i oddał nam placówkę na umówiony czas.

Lucyna Podhalicz

{gallery}phocagallery/Poswiecenie_przedszkola_Maly_Nazaret{/gallery}

Tygodnik dzieci

HIT! Porady o ojcostwie

Przewodnik po książkach

15 15