22 marca gościliśmy Teatrzyk „Zielony Melonik" z Jarosławia, który zaprezentował dzieciom przedstawienie „Gdzie jest Stasio?" mówiące o uzależnieniach od mediów. Dzieci bawiły się doskonale! Zobaczcie zdjęcia: tutaj.

Za zielonymelonik.com: „Komputer, telewizor, komórka wszystko to zostało wymyślone w celu ułatwienia życia. Te same przedmioty niosą też niebezpieczeństwo uzależnienia. Tylko stała profilaktyka daje największą gwarancję na sukces w walce z tym problemem.

Współpracując z psychologiem, nauczycielami, a także instruktorami artystycznymi wypracowaliśmy formę teatralną, której zadaniem jest dotarcie i uświadomienie najmłodszemu widzowi, jakie zagrożenia niosą ze sobą wspomniane przedmioty.

Spektakl został zaprezentowany w 2011 roku przez teatr „Plaster" w jarosławskich przedszkolach, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony wychowanków jak i pedagogów. Spektakl został napisany na potrzeby Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Jarosławia przy współpracy Dziecięcej Przychodni Psychologicznej. Idąc tym tropem nasza firma podjęła współpracę z wspomnianym teatrem i autorem scenariusza.

Pajacyk wyrusza na poszukiwanie swego przyjaciela Stasia, który zostaje porwany przez Piksela. W walce z przeciwnościami pomagają mu lalka Tola i miś Kleofas, a także same dzieci biorące udział w przedstawieniu. W trakcie przedstawienia widzowie uczą się higieny pracy z komputerem.

„A komputer - gier bez liku, bo komputer fajna rzecz
Lecz pamiętaj mój chłopczyku i o jednym zawsze wiedz:
Jak komputer to z umiarem, nie za dużo, lecz w sam raz”

Bogata oprawa muzyczna, dowcipny tekst i zrozumiałe dla najmłodszego widza znaki sceniczne są wielkim atutem tego  przedstawienia. Można obejrzeć tu mieszaną formę teatru - żywy plan, teatr plastyczny oraz pacynka".