Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

Dlatego nasze przedszkolaki z grup II i III wraz z Paniami przystąpiły do akcji promującej zdrowe zęby. W miesiącu październiku dzieci wybrały się do gabinetu dentystycznego przy ul. Piotra Skargi 1 w Przemyślu oraz rozpoczęły codzienne mycie ząbków w przedszkolu po obiedzie.

Podczas zajęć wprowadzających do akcji przedszkolaki dowiedziały się także jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poprzez zabawę poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u dentysty

Fotogaleria zdjęć z akcji.